Satura radīšana ekspozīcijai gaidāmajā Latvijas paviljonā Pasaules Expo 2020 bija pirmais Kolektīva darbs žanrā “sasniegumu izstādes”. Tā vietā, lai domātu par pagātni vai tagadni, jāiztēlojas nākotne. Kā piesaistīt starptautisku uzmanību Dubaijā? Kā rādīt un stāstīt to, kas ir aktuāls pasaulei, bet iespējams Latvijā?
Bezvadu sensori, kas ļauj attālināti monitorēt iekštelpu gaisa kvalitāti, kaņepju vieglbetons kā dabisku materiālu alternatīva celtniecībā, biofiltra zaļās sienas, kas attīra biroju gaisu, no bērza tāss iegūta saistviela ekoloģiskāka saplākšņa ražošanai – Latvijā radīti risinājumi elpojamākai nākotnei.
Arhitektu prakse ĒTER (Dagnija Smilga, Kārlis Bērziņš un Niklāvs Paegle), uzvarot konkrusā par Latvijas paviljonu pasaules Expo Dubaijā, radīja paviljona arhitektonisko risinājumu ar iekodētu ideju par cilvēka attiecībām ar dabu un tehnoloģiju, definējot “ēteru” kā brīvo komunikācijas un mobilitātes telpu, kas atrodas starp fizisko un virtuālo vidi.Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kas organizē Latvijas dalību Expo, uzaicināja Kolektīvu izstrādāt ekspozīcijas saturu.
Sešu mēnešu periodā iepazināmies ar inovatīvo uzņēmumu nozarēm Latvijā, Latvijas ekonomikas stratēģiskajiem mērķiem, kā arī Dubaijas Expo kontekstu; radījām un attīstījām ekspozīcijas saturisko piedāvājumu, paredzot, ka Latvijas paviljons prezentēs inovācijas un risinājums labākam iekštelpu klimatam. Ekspozīcija rādītu, kā apvienojot zinātnes, tehnoloģiju un uzņēmējdarbības potenciālus, Latvija un tās uzņēmēji iesaistās globālu izaicinājumu risināšanā. Veicām uzņēmumu un inovāciju atlasi, kā arī piedāvājumu ekspozīcijas telpiskajam risinājumam, iesaistot mākslinieci Evitu Vasiļjevu un 3D skaņas pieredzi (DirtyAudio).
PasūtītājsLatvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameraKolektīvsZane Zajančkauska, Ilze Kalnbērziņa PrazGads2019