2018. gadā notika Rīgas Starpatutiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA), tās kuratore Katerina Gregos kā biennāles tematu izvēlējās pārmaiņas – tehnoloģiskas, sociālas, politiskas un cilvēku spēju tām piemēroties.
Kolektīvs veidoja biennāles publisko programmu. Tās mērķis bija dibināt biennāles attiecības ar pilsētu, rosināt jaunas satikšanās, testēt, ar kādām zināšanām iespējams dalīties, kāda veida mijiedarbību iespējams uzsākt.
Publiskā programma iekļāva lekcijas un diskusijas, virkni darbnīcu un meistarklašu studentiem, jauniešiem, senioriem un dažādām interešu grupām, veicinot zināšanu apmaiņu un līdzradīšanu, kā arī eksperimentālās mūzikas koncertus un skaņas performances. Kopā 69 pasākumi dažādām auditorijām.
RIBOCA1 Publiskā programma tika veidota sadarbībā ar vietējiem partneriem – Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, kim? Laikmetīgās mākslas centru, Kaņepes Kultūras centru, Starptautisko dizaina vasaras skolu MAD, kā arī māksliniekiem, rakstniekiem, zinātniekiem un teorētiķiem, to skaitā skaņu māksliniekiem Frančesko Kavaljēri (Francesco Cavaliere) un Tomoko Sovāžu (Tomoko Sauvage), dzejnieci un mākslinieci Agnesi Krivadi, mūziķi Korhanu Erelu (Korhan Erel), mākslas zinātnieci Ievu Astahovsku, rakstnieku Paulu Bankovski, kultūras teorētiķi Kasparu Vanagu, DJ Elvisu Zantu, komponistu Platonu Buravicki un citiem.
PasūtītājsRīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāleMājaslapawww.rigabiennial.comKuratoresZane Zajančkauska, Ilze Kalnbērziņa PrazProducentiAgnese Pundiņa, Aleksejs Koškins