Norvēģu psihiatra, psihoterapeita Finna Skorderuda grāmata ir kaut kas pa vidu starp daiļliteratūru un zinātnisko literatūru. Ietverot grāmatā gan ceļojumu aprakstus, gan, piemēram, tādu literatūras klasiķu kā Franca Kafkas, Tomasa Bernharda, Fernandu Pesoas, Sūzenas Sontāgas darbu analīzi, Skorderuds apcer saiknes zaudēšanu ar sevi, dzīvi galējībās, bērnu audzināšanu, attiecību veidošanu un daudzus citus jautājumus.
Veidojot grāmatas dizainu, ņemts vērā tās apjoms un tēma. Grāmata veidota liela, viegla un mīksta, vienlaikus gan ērta, gan neērta. Burti ir lieli un viegli lasāmi, teksts krīt vienlaidus, bez atstarpēm starp rindkopām, laiku pa laiku sabraucot kopā vai krītot ārā no lapas un radot vieglu trauksmi, taču joprojām saglabājot labu lasāmību. Burtu izmērs šķietami palēnina lasīšanu, liek “piebremzēt”, uztvert tekstu rūpīgāk, vienlaikus biezās grāmatas lapas ļaujot šķirt krietni biežāk, nekā ierasts. Grāmatā iekļautas mākslinieka Ernesta Kļaviņa askētiskās, asprātīgās un daudznozīmīgās ilustrācijas, kas papildina saturā pausto ar vizuālām nozīmēm.
PasūtītājsValodu mājaDizainereIlze Kalnbērziņa PrazAtbalstītājiValsts Kultūrkapitāla fonds, NORLAIlustratorsEnrests KļaviņšFotoMareks GaidamovičsGads2021