Kā pandēmijas saārdītie kopā būšanas rituāli un nejaušības, pieslēgtās robežas un nolauztās atslēgas maina to, ko pazinām kā festivālus, dzīres, mikrobiomu, iespaidu apmaiņu un sajaukšanos? Kopš 2010. gada starptautiskais festivāls Survival Kit ik gadu mēģina notvert konkrētajam brīdim būtiskas izdzīvošanas stratēģijas. Ko darīt, kad brīdis ir izstiepies kā košļene, staipīta starp pirkstiem, un nav vairs skaidrs, vai ir aprīlis vai septembris, divdesmit pirmais vai otrais gads, vai otrais pandēmijas gads, vai vienkārši pandēmija, kurā laiks tiek skaitīts viļņos? Šie bija jautājumi, par kuriem līdzās kuratoru Ovula Durmusoglu (Övül Ö. Durmușoğlu) un Joanna Varša (Joanna Warsza) aktualizētajām tēmām domājām, veidojot šī gada Survival Kit publikāciju.
Survival Kit grāmata ir ceļvedis izstādē, un reizē tā ir grāmata, ko paņemt līdzi trauslajā pasaulē, kurā varbūt pagūts apskatīt tikai kādu festivāla fragmentu, līdz visu aizver ciet un aicina sēdēt mājās. Tad tev ir grāmata, kurā atvēlēts gana daudz vietas attēliem un izstieptā laika apcerēšanai.
PasūtītājsLaikmetīgās mākslas centrsRedaktoreZane ZajančkauskaDizaineresIlze Kalnbērziņa Praz, Tatjana RaičiņecaFotoAleksejs Beļeckis, Mareks GaidamovičsGads2021