Pēc Otrā pasaules kara vācbaltiešu izcelsmes bibliofils Oto Bongs (1918–2006) neatlaidīgi un mērķtiecīgi Rietumvācijā veidoja vienu no apjomīgākajiem un daudzveidīgākajiem Baltijas pagātnes liecību krājumiem, kas kopš 1951. gada pazīstams ar nosaukumu “Baltijas Centrālā bibliotēka”.
Oto Bonga krājums – iespieddarbi, attēli, rokraksti un citi dokumenti – daudzveidīgi atspoguļo Baltijas reģiona kultūras, politisko un saimniecības vēsturi. Tajā savu mājvietu ir radušas grāmatas no sabiedriskām un privātām bibliotēkām, kas savulaik pastāvējušas Latvijā un Igaunijā vai arī piederējušas ar Baltiju saistītām personībām. Nozīmīgi un atsevišķos gadījumos pat unikāli materiāli Oto Bonga krājumu papildinājuši kā dāvinājumi, pirkumi izsolēs un sīkumtirgu laukumos. Eksponātu vidū ir apskatāmi materiāli, kas saistīti ar arhitektu Reinholdu Guleki, vēsturnieku Karlu fon Lēvisu of Menāru, žurnālistu un sabiedrisko darbinieku Paulu Šīmani un valodnieku Georgu Ģeruli, kā arī attēli par celtnēm un vēsturiskām norisēm, kas interesentiem jau ir daļēji pazīstami no kolekcijas “Zudusī Latvija”.
PasūtītājsLatvijas Nacionālā biobliotēkaMājaslapawww.lnb.lvKuratorsViesturs ZandersDizainereIlze Kalnbērziņa-PrāProducenteAnda BolužaFotogrāfsJevgenijs Sisojevs